Güneş EnerjisiHizmetlerimiz

Güneş Enerjisi Sistemi

Güneş Enerjisi, insanlar tarafından uzun yıllardır farklı şekillerde kullanım alanı bulmuştur. Günümüzde en yaygın kullanım şekli su ısıtma ve elektrik üretimidir. Güneş Enerjisi Sistemleri ile ilgili yazımızda güneşten elektrik üretimi konusunda bilgiler vermek istedik.

Güneş Enerjisi

Güneş Enerjisi Paneli

Güneş enerji panelleri, güneş ışıklarını soğurarak elektrik enerjisine çeviren ekipmanlardır. Güneş panelleri enerjiyi güneşin ısısından değil ışığından faydalanarak üretirler. Piyasada farklı güç ve modellerde güneş panelleri mevcuttur. Üretilen güneş paneli güçleri 5W – 425W aralığında değişmektedir. Aşağıdaki listede tüm güncel fiyatları ile güneş panelleri verilmiştir.

Panel GücüHücre TipiFiyatı
10W WATT GÜNEŞ PANELİPOLY10.2$
20W WATT GÜNEŞ PANELİPOLY13.6$
25W WATT GÜNEŞ PANELİMONO21.2$
40W WATT GÜNEŞ PANELİPOLY22$
45W WATT GÜNEŞ PANELİMONO29,7$
60W WATT GÜNEŞ PANELİPOLY29.7$
85W WATT GÜNEŞ PANELİPOLY37.3$
95W WATT GÜNEŞ PANELİMONO45.8$
100W WATT GÜNEŞ PANELİPOLY47.5$
125W WATT GÜNEŞ PANELİPOLY51.7$
145W WATT GÜNEŞ PANELİMONO122.9$
170W WATT GÜNEŞ PANELİPOLY61.8$
190W WATT GÜNEŞ PANELİMONO72.9$
280W WATT GÜNEŞ PANELİPOLY93$
320W WATT GÜNEŞ PANELİMONO120$
325W WATT GÜNEŞ PANELİMONO122$
335W WATT GÜNEŞ PANELİPOLY124$
385W WATT GÜNEŞ PANELİMONO147.5$
395W WATT GÜNEŞ PANELİMONO151.7$
130W WATT ESNEK GÜNEŞ PANELİMONO228.8$
Fiyatlara kdv dahil değildir.

Güneş Enerjisi Kullanım Alanları

Güneş enerji sistemleri artan enerji maliyetleri ile birlikte tarımda, fabrika çatılarında ve elektrik olmayan yerlerde jeneratöre alternatif olarak yaygın olarak kullanılmaktadır.

sulama elektriği

Tarımsal Sulamada Güneş Enerjisi

Tarımda aküsüz güneş enerjili sulama sistemleri elektrik fiyatlarına gelen son zamlarla çok cazip bir hal almıştır. Her güçte dalgıç pompanızı güneş enerjisinden çalıştırabilirsiniz. Sistemde mevcut dalgıç pompanızı çalıştıracağımız için ek bir pompa maliyetinizde olmayacaktır.

Güneş Enerjili Sulama Sistemi yazımızı okuyarak daha fazla bilgi için alabilirsiniz.

2.5Kw Güneş Enerji Sistemi - Profesyonel Pano

Off Grid (Akülü) Güneş Enerji Sistemleri

Akülü sistemler, şehir şebekesinin olmadığı alanlarda güneş panellerinde üretilen enerjiyi akülerde (batarya) depolayarak 24 saat kullanım imkanı sunan sistemlerdir. Güneş enerji panelleri ürettiği elektriği şarj kontrol cihazı yardımı ile akülere depolar. Bu sistemlerde inverter kullanılarak akülerde depoladığımız DC (doğru akım) enerjiyi 220V evsel elektriğe dönüştürerek kullanabiliyoruz.

güneş-enerjisi-kullanım-alanları

On Grid (Şebeke Bağlantılı) Güneş Enerji Sistemleri

Şebeke bağlantılı sistemlerde bölgenizde bulunan dağıtım şirketi aracılığı ile ürettiğiniz elektriği şebekeye satabiliyorsunuz. Bu sistemlerin kurulması için öncelikli olarak dağıtım şirketine maksimum kurulu gücünüz kadar başvuru talebinde bulunuyorsunuz. Belirli prosedürler, izinler ve projelendirmeler yapıldıktan sonra sisteminiz kuruluyor. Kurduğunuz sistem ile aylık mahsuplaşma yaparak şebekeden aldığınız enerjiyi ürettiğiniz enerjiden düşerek faturanız düzenleniyor.

Temel kullanım alanlarından bazıları şöyledir;

Akülü Sistemler

 • Bağ Evi
 • Dağ Evi 
 • Yayla Evleri
 • Prefabrik / Konteyner Evler
 • Tekne ve Karavanlar
 • Çoban Evi
 • Avcı Kulübesi
 • Arıcılık
 • Bahçe / Sokak Aydınlatma

Şebeke Bağlantılı Sistemler

 • Fabrikalar
 • İşyerleri
 • Evler
 • Kamu Kuruluşları
 • Alışveriş Merkezleri
güneş-paneli-fiyatları

Güneş Enerji Sistemi Kurulumu

Güneş enerji sistemleri kurulumunda uzman kişilerden destek almanız çok önemlidir. Bilinçsiz yapılan kurulumlar çok ciddi maddi ve hayati hasarlara yol açabilir.

Mitasun olarak 10 yıllık sektör tecrübemiz ile güneş enerji sistemlerinde sizin için her zaman daha iyisini vermeye çalışıyoruz. Kurulumunu gerçekleştirdiğimiz tüm projelerde, kablo kesitleri, doğru kablo ve konnektör kullanımı, DC sigorta kullanımı ve daha bir çok konuda hassasiyetle çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz.

Uzman teknik ekibimizden destek almak için 0541 358 88 24 numaralı telefondan bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Neden Mitasun?

Mitasun Solar olarak 10 yıllık sektör tecrübemiz ve konusunda uzmanlaşmış kadromuz ile güneş enerjisi konusunda akla gelen ilk firmalardan birisiyiz. Güven ve kalite odaklı çalışarak bu günlere değerli müşterilerimiz sayesinde geldik ve bu güveni zedelemeye niyetimiz yok.

Sitemizin referanslar sayfasından yaptığımız çalışmaları inceleyebilirsiniz.

Avantajlarımız

 • Satışını yaptığımız tüm ürünler 2 yıl garantilidir.
 • Tüm servis ve kurulum hizmetlerini kendi teknik personelimiz ile yapıyoruz.
 • Uygun ödeme şartları ile bütçenizi zorlamıyoruz.
 • Kurulum dahil tüm işlerimizde yerinde servis dahil 2 yıl garanti veriyoruz.
Tüm ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle 0541 358 88 24 numaralı telefondan irtibat kurabilirsiniz.
Tüm ürünlerimiz ile ilgili güncel fiyatları görmek ve satın almak için https://enerjidepom.com adresinden satış sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bizi Takip Edin

Sosyal medyada bizi takip ederek her zaman güncel yazılarımızdan haberdar olabilirsiniz. Youtube kanalımıza abone olarak videolarımızı izleyebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Polat Çakır

2010 yılından bu yana güneş enerji sektöründe faaliyet göstermekteyim. Güneş Paneli üretimi, projelendirme, uygulama ve servis konularında 10 yıllık tecrübeyi sizlerle paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

2 Yorum

 1. Ordu kumru ilçesinde 160 metre kare evin içinde günlük kullanılan elektirkli ev aletleri artı olarakta elektirikli kombi ısıtıcı bulunmaktadır. Bu kaç lira olur teşekkür ederim saygilarimla

  1. Cüneyt Bey, öncelikle ilginize teşekkür ederiz. İhtiyaçları ve fiyatı daha doğru belirleyebilmek için biraz bilgi almamız gerekiyor. Fiyat bilgisi için bize 0541 358 88 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı