HizmetlerimizGüneş Enerjisi

Karavan Güneş Enerjisi

Karavanda kamp alanlarından bağımsız seyahat etmek için enerji ihtiyacınında karavan güneş enerjisi sistemleri ile bağımsız karşılanması gerekiyor. Karavanda güneş enerjisi ile elektrik üreterek tüm seyahatınız boyunca elektriğinizi yanınızda taşırsınız. Karavanda güneş paneli ile elektrik kullanımı hakkında temel bilgileri paylaşmak istedik.

Karavan Güneş Paneli

Karavanda güneş paneli seçimi yapılırken öncelikle enerji ihtiyacı belirlenmelidir. Fakat enerji ihtiyacını belirlerken güneş paneli seçiminde diğer bir belirleyici unsur panel montajı için ne kadar alanımız olduğudur.

karavan-gunes-paneli
Karavan Güneş Enerjisi

Karavan güneş enerjisi için kullanıcılarının tercihi olan güneş enerji sistemi:

Güneş Enerjisi Paketi

 • 2 x 190 Watt Monokristal Güneş Paneli
 • 2 x 100Ah Jel Akü
 • 1 x 20A Şarj Kontrol Cihazı
 • 1 x 1200W Modifiye Sinüs İnverter

Neler Çalıştırır?

 • Televizyon / Laptop Şarjı
 • Aydınlatma
 • Mini Buzdolabı
 • Tablet / Telefon Şarjı

Karavanınız için bu paketi hemen satın alabilirsiniz.

Eğer yeterli alanınız var ise Güneş Panelini 3 adet kullnarak inverter seçimini akıllı inverter yapabilirsiniz. Şebekeden şarj özelliği ile kamp alanlarında elektrik alarak akülerinizi doldurabilirsiniz. 2 adet güneş paneli olan kullanıcılar için akıllı inverterın iç tüketimi daha fazla olduğundan önermiyoruz.

Karavan Güneş Enerjisi Montajı

Karavanda güneş panellerinin montajı için birçok yöntem kullanılmaktadır. Karavan güneş enerjisi Motokaravan için tavan barı montaj civatalarından yararlanılabilir ya da yapıştırma yöntemi ile yapılabilir. Çekme karavanlarda ise bağlantı kulakları kaynatılabilir ya da yapıştırarak bağlantı yapılabilir. 

karavan güneş enerjisi

Güneş Panelleri montajı hareketli bir araçta doğru yapılmaz ise son derece tehlikeli sonuçlar doğurabilir.

Mitasun uzman ekibinden profesyonel destek almak için 0541 358 88 24 numaralı telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Karavan için Güneş Paneli Seçimi

karavan güneş paneli secimiKaravanda güneş enerjisi için güneş paneli seçimi yaparken enerji ihtiyacınızı belirlemeli ve montaj alanınızı dikkate alarak seçim yapmal
ısınız. Aracınızın ölçülerine en uygun güneş paneli seçmeniz önemlidir. Güneş Paneli seçiminde en çok tartışılan konu monokristal mi polikristal mi daha kaliteli? Hücre tipi güneş panelinin kalitesini göstermez monokristal hücreler daha verimlidir. Bunun anlamı brim alanda daha fazla üretebilir. Fakat bu daha kalitelidir anlamına gelmemektedir.

Örneğin: 148cm x 67cm ölçüsünde bir güneş paneli polikristal hücre ile maksimum 170 Watt enerji üretebiliyorken monokrital bir hücre ile 190 Watt enerji üretebilir. Buda karavan gibi yer problemi olan kullanım alanlarında tercih sebebi olmaktadır.

Güneş paneli koymak için yeterli alanım yok mu diyorsunuz? Karavanda güneş paneli alanını iki katına çıkarmak için harika bir çözümümüz var. Hemen izleyin.

Karavan için Şarj Kontrol Cihazı

şarj kontrol cihazıKaravan güneş enerjisi sisteminde şarj kontrol cihazı güneş panellerinden aldığı enerjiyi aküye düzenli göndererek akülerin doğru bir şekilde şarj olmasını ve dolduğunda enerjinin kesilmesini sağlayan cihazlardır. Şarj Kontrol Cihazları akülerin korunması için kesinlikle kullanılması gereken cihazlardır. (Akıllı İnverter kullanıcıları için harici bir şarj kontrol cihazı almasına gerek yoktur. Cihazın kendi şarj kontrol cihazı mevcuttur.) Şarj kontrol cihazı kullanılacak güneş enerji panelinin şarj akımına yetecek kapasitede seçilmelidir.

Karavan için Akü Seçimi

karavan akü secimiKaravan güneş enerjisi sisteminde ömrü belirleyen ve kesintisiz seyahat için en önemli konu akü seçimidir. Bütün bir yıl çalışıp kısa bir tatili hak etmişsiniz bu günlerinizi arızalı aküler ile harcamak istemezsiniz.

Bu nedenle karavan güneş enerji sistemi için kesinlikle piyasada kabul görmüş gerçek jel akü ya da karbon aküleri kullanabilirsiniz. Satın alacağınız akünün kesinlikle deepcycle (derin döngü) özellikli olması gerekmektedir.

Karavanda güneş enerji sistemi için kullabileceğiniz aküler için satış sitemizden EnerjiDepom.com/solar-aku sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Karavan için İnverter Seçimi

Karavan güneş enerjisi için akülerdeki enerjiyi 220V şebeke elektriğine çevirmek için kullandığımız inverter cihazıdır. Karavan için inverter seçimi için aşağıda artılar eksileri sunduk seçim sizindir.

akıllı inverter

Artılar:

 • Çıkışı Tam Sinüs (Şebeke ile aynıdır.)
 • Dahili Solar Şarj Kontrol Cihazı
 • Şebekeden Şarj İmkanı

Eksiler:

 • İç Tüketimi Fazladır.
 • Şarj esnasında yüksek fan sesi var.

modifiye-sinus-inverter-1200w-24v-carspa

Artılar:

 • İç Tüketimi Azdır.
 • Sessiz Çalışma
 • Uygun Fiyat

Eksiler:

 • Çıkışı Modifiye Sinüs (Şebekeye Benzer)
 • Şebekeden şarj imkanı yok

Bizi Tercih Edenler

Mitasun Solar olarak birçok karavan firması ve karavan sevdalısına hizmet vermek bizim için her zaman zevk olmuştur.

Karavan güneş enerjisi sistemi kurdurmak için bizi tercih eden değerli kullanıcılara teşekkürü borç biliriz.

Her zaman daha iyisini sunmak için çalışıyoruz.

Trail Of Us

Tam zamanlı seyahat ederken karavanda yaşayan Burçin ve Erdi’ye bizi tercih ettikleri için teşekkür ederiz. Takip etmenizi de şiddetle tavsiye ederiz.

Son olarak karavan  alıyor ya da kendi karavanınızı yapıyorsanız güneş enerji sistemi için bize danışmadan karar vermeyin. Anahtar teslim çözümlerimiz ile karavanınızın enerji sistemini uzman ellere bırakın. 

Enerji işini ciddiye almanızı tavsiye ederiz. Güneş paneli sistemi hatalı montajı büyük hasarlar verebilir. Uzman olmayan kişilere güvenerek can ve malınızı tehlikeye atmayın.

Karavan güneş enerji sistemleri ile ilgili merak ettiğiniz tum konular için bize buradan ulaşabilirsiniz.

Neden Mitasun?

Mitasun Solar olarak 10 yıllık sektör tecrübemiz ve konusunda uzmanlaşmış kadromuz ile güneş enerjisi konusunda akla gelen ilk firmalardan birisiyiz. Güven ve kalite odaklı çalışarak bu günlere değerli müşterilerimiz sayesinde geldik ve bu güveni zedelemeye niyetimiz yok.

Sitemizin referanslar sayfasından yaptığımız çalışmaları inceleyebilirsiniz.

Avantajlarımız

 • Satışını yaptığımız tüm ürünler 2 yıl garantilidir.
 • Tüm servis ve kurulum hizmetlerini kendi teknik personelimiz ile yapıyoruz.
 • Uygun ödeme şartları ile bütçenizi zorlamıyoruz.
 • Kurulum dahil tüm işlerimizde yerinde servis dahil 2 yıl garanti veriyoruz.
Tüm ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle 0541 358 88 24 numaralı telefondan irtibat kurabilirsiniz.
Tüm ürünlerimiz ile ilgili güncel fiyatları görmek ve satın almak için https://enerjidepom.com adresinden satış sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bizi Takip Edin

Sosyal medyada bizi takip ederek her zaman güncel yazılarımızdan haberdar olabilirsiniz. Youtube kanalımıza abone olarak videolarımızı izleyebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Polat Çakır

2010 yılından bu yana güneş enerji sektöründe faaliyet göstermekteyim. Güneş Paneli üretimi, projelendirme, uygulama ve servis konularında 10 yıllık tecrübeyi sizlerle paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı